Knuffeldoekje met bijtring

By

Knuffeldoekje met bijtring haken

Een snel een eenvoudig zelfgemaakt kraamcadeautje is het haken van een knuffeldoekje met bijtring. Als je een beetje doorhaakt heb je het in één avond af.

Wat heb je nodig?

  • 1 bolletje haakgaren van Rico Baby Cotton Soft dk (50 gram = 125 meter)
  • siliconen bijtring
  • haaknaald maat 3 mm
  • schaar
  • dikke naald

Haakpatroon knuffeldoekje met bijtring

Het doekje is een grote ‘Granny Square’. Het patroon van deze granny square is van ‘blij met draadjes‘. Totaal haak je 11 rondes en daarna nog een ronde vasten om een nette rand te krijgen. Je kan eventueel het doekje opspannen maar dat is niet noodzakelijk. Het doekje wat ik heb gehaakt is ongeveer 22 cm breed (en lang). Je kan het natuurlijk zo groot of klein maken als jij zou willen. De knuffeldoekjes kan je ook in meerdere kleuren haken maar persoonlijk vind ik voor een baby deze doekjes in één kleur mooier.

Het patroon voor het bandje waarmee de siliconen bijtring wordt vastzet is van ‘haak maar raak‘ (helemaal naar beneden scrollen naar ‘groene band’).

Haal het ‘bandje’ door de bijtring en naai deze stevig vast in het midden van het knuffeldoekje. Werk alle draadjes netjes weg en je originele kraamcadeautje is klaar!

Opmerkingen

  • het voordeel van een siliconen bijtring is dat deze zonder problemen in de wasmachine kan
  • het gebruikte haakgaren van rico is speciaal voor baby-spullen omdat het zacht én sterk is én zonder problemen uitgewassen kan worden
  • siliconen bijtringen zijn verkrijgbaar in allerlei vormen en kleuren, let op dat er een ‘sleufje’ in de siliconen bijtring zit waarmee je ‘m kan bevestigen aan het doekje

Nog meer granny’s….

Al meerdere keren heb ik iets gemaakt van Granny’s. Vroeger ooit een sprei (waar ik helaas geen foto’s van heb) en laatst nog een vest en zelfs een kerstbal. Granny’s haken blijft leuk en je kan er werkelijk van alles van maken.

Rose of blauw…..

Toen ik begon met het haken van deze knuffeldoekjes wist ik nog niet of het een jongen of meisje zou worden. Het werd een jongen…..dus de roze heb ik ‘over’ maar er komt vast wel weer een kraambezoekje voor een meisje.

2 gedachten over “Knuffeldoekje met bijtring”

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.