Dwarsgehaakt truitje

By

Dwarsgehaakt truitje

Ondertussen heb ik heel veel oude creatieve boeken en tijdschriften verzameld. Regelmatig spit ik deze door en kom telkens weer iets tegen om te maken. Deze keer een dwarsgehaakt truitje uit een haakboek uit 1984.

Wat heb je nodig voor dit dwarsgehaakt truitje?

  • haakgaren naar keuze, ik heb 3 bollen Illusion van Langyarns nummer 11155.0001 gebruikt, dit garen bestaat uit 55% katoen en 45% viscose
  • haaknaald 3,5 mm (of een andere maat die past bij jouw garen)
  • naald en schaar

Haakpatroon

Het haakpatroon staat beschreven in het boek Haken Modieuze en decoratieven haakmodellen en dit mag ik natuurlijk niet delen op deze website. Omdat ik ander haakgaren heb gebruikt dan in het boek beschreven was het even puzzelen en rekenen met hoeveel steken ik moest beginnen. Dus eerst een proeflapje gehaakt zodat ik kon berekenen waarmee ik moest starten. Nadat ik een paar toeren had gehaakt bleek dit toch te lang. Dus hupsakee opnieuw. Weer even goed tellen en rekenen dan moet het goed gaan. Maar toen ik al zowat op de helft was bleek dat dit eigenlijk weer te weinig was. Mijn oplossing hiervoor was om onderaan het dwarsgehaakt truitje nog een aantal toeren horizontaal te haken wat uiteindelijk best een leuk effect geeft. Tot slot heb ik bij de hals nog een toer kreefsteken gehaakt en toen was het garen precies op. Dus langs de oksels en onderkant is geen afwerktoer gehaakt maar dat valt niet eens op. Om de voorkant van de achterkant te onderscheiden heb ik een labeltje links onder genaaid.

Het haakpatroon is best eenvoudig. Je kan een dwarsgehaakt truitje in allerlei steken haken en welk garen je gebruikt maakt ook niet zoveel uit. Het overloopgaren wat ik heb gebruikt geeft wel een leuk effect maar in gekleurde strepen zoals uit het boek is ook mooi. Alles kan en alles mag.

Afmetingen

De uiteindelijke afmetingen van dit truitje zijn h x b = 56 cm x 46 cm. Maar het is vrij los gehaakt dus dit gaat nog wat breder/langer worden door het dragen. De eerste toer met lossen heb ik gehaakt met haaknaald 4.0 mm zodat dit niet gaat ’trekken’.

Zomer of winter?

Eigenlijk had ik het truitje al eerder af willen hebben zodat ik het deze zomer nog had kunnen dragen. Nu het truitje af is kan het eigenlijk ook best met kouder weer gedragen worden. Spijkerjasje of leuk vest erover en klaar!

Nog meer truitjes….

Ooit heb ik eerder een truitje gehaakt maar dit was nog voor de ‘mandia-tijd’. Het gehaakte vestje van vorig jaar is met soortgelijk haakgaren gemaakt. Dit haakmotief zou ook gebruikt kunnen worden voor dit dwarsgehaakt truitje.

1 gedachte over “Dwarsgehaakt truitje”

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.